Kształtowanie i budowanie
struktury od wewnątrz

Hydrolizaty kolagenu morskiego mają działanie przeciwstarzeniowe na ludzką skórę. Niedawne badanie kliniczne wykazało znaczną poprawę elastyczności skóry u kobiet w wieku 35-55 lat.

Ta sama grupa naukowców z Uniwersytetu w Kiel w Niemczech wykazała również znaczną redukcję zmarszczek skórnych po codziennym spożyciu hydrolizatu kolagenu (Proksch et al. 2014).

Oprócz kwasu hialuronowego, który utrzymuje wilgotność przestrzeni między komórkami, macierz pozakomórkowa naszej tkanki łącznej składa się ze strukturalnego białka kolagenu. Ilość tego wiążącego włókna białka jest w dużej mierze odpowiedzialna za kształt i jędrność naszej skóry.

Im jesteśmy starsi, tym mniej kolagenu dostarcza nasz organizm.

Collagen Drink składa się z najwyższej jakości kolagenu z dzikiego dorsza pochodzącego ze zrównoważonych zasobów rybnych w Norwegii, elastyny z błony skorupkowej i krzemu ze skrzypu polnego. Oprócz bogatego w witaminy ekstraktu z aceroli i ekstraktu z granatu pełnego polifenoli, kompleks mineralny cynku, miedzi i manganu uzupełnia nasz synergiczny Collagen Drink.

Zawartość kolagenu w skórze jest bezpośrednio związana z jej gęstością, wytrzymałością i objętością. Badania pokazują, że doustne spożycie płynnych peptydów kolagenu morskiego może spowolnić lub nawet odwrócić związane z wiekiem procesy degeneracyjne w metabolizmie komórek skóry. [1,2,3]

[1] Bonta M., Daina L., Mutiu G. et al. (2013) The process of aging reflected by histological changes in the skin. Rome J Morphol Embryol. 54(3 Suppl.):797-804.
[2] Smalls LK, Wickett R, Visscher MO. (2006) Effect of dermal thickness, tissue composition, and body site on skin biomechanical properties. Skin Res Technol. Feb;12(1):43-9.
[3] Asserin J., Lati E., Shioya T., Prawitt J. (2015) The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials. J Cosmet Dermatol. Dec;14(4):291-301.

Synergetic Marine Skin Booster

Synergetic Marine Skin Booster łączy najwyższej jakości kolagen z dorsza z
Północnego Oceanu Atlantyckiego z elastyną pochodzącą z błony skorupek jaj oraz krzemu ze skrzypu polnego.

FAQ

Collagen Drink łączy najwyższej jakości kolagen z dzikiego dorsza z elastyną z membrany ze skorupek jaj, organicznym krzemem ze skrzypu polnego i innymi wysokiej jakości składnikami, aby zapewnić synergiczną pielęgnację skóry od wewnątrz.

Butelka Mono zawiera tylko Collagen Drink, natomiast Day & Night zawiera zarówno Hyaluron Drink do nawilżania skóry, jak i Collagen Drink do budowy struktury skóry. Skuteczne nutrikosmetyki opierają się na rytmie ludzkiego metabolizmu. Tylko w ciągu dnia organizm wchłania wilgoć. W nocy buduje swoje struktury tkanki łącznej poprzez kolagen.

Kolagen z dorsza składa się głównie z kolagenu typu I (typ skóry) i charakteryzuje się wyjątkowo wysoką zawartością glicyny, proliny i hydroksyproliny, najważniejszych budulców kolagenu skórnego (tworzącego helisę) oraz szczególnie wysokim poziomem aminokwasów egzogennych. Ponadto, w przeciwieństwie do innych produktów dostępnych na rynku, kolagen z dorsza zawiera również cysteinę i szczególnie wysoki poziom prekursora metioniny, która ma kluczowe znaczenie dla tworzenia włókien kolagenowych.

Podczas gdy oba produkty pomagają poprawić kondycję skóry, Collagen Drink koncentruje się na białku strukturalnym kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Z drugiej strony Hyaluron Drink koncentruje się na kwasie hialuronowym, który utrzymuje nawilżenie w przestrzeniach międzykomórkowych.

Spożyj 25ml dziennej porcji wieczorem popijając szklanką wody, niezależnie od posiłków. Ponieważ synteza kolagenu, czyli tworzenie nowego kolagenu, odbywa się z dnia na dzień, Collagen Drink należy przyjmować wieczorem.

Ze względu na powolne procesy metaboliczne w tkance łącznej, zalecamy ciągłe spożywanie przez co najmniej trzy miesiące lub wedle zaleceń Twojego specjalisty.

Dzienna porcja 25 ml:
cynk 3 mg
mangan 0,5 mg
miedź 0,5 mg
biotyna 30 µg
kolagen z dzikiego dorsza 3000 mg
ekstrakt ze skrzypu polnego w tym:
krzem 4,5 mg
flawonoidy 4,5 mg
membrana ze skorupy jaj 200 mg
w tym:
elastyna 37 mg
kolagen 28 mg
witamina C 30 mg

PROCEANIS Collagen Drink zawiera alergen rybny, nie zawiera laktozy i glutenu.

Tak, istnieją badania, które potwierdzają pozytywny wpływ peptydów kolagenu morskiego na ludzką skórę, zwłaszcza pod względem elastyczności i redukcji zmarszczek. Potrzebujesz informacji odnośnie tych badań? Skontaktuj się z nami.

Proceanis Collagen Drink jest produkowany w Niemczech.

Collagen Drink Day & Night 700 ml

545,00 

Nawilżenie skóry w ciągu dnia i budowa struktury skóry nocą ZESTAW DAY & NIGHT połączenie Hyaluron Drink i Collagen Drink

Collagen Drink 500 ml

345,00 

COLLAGEN DRINK  500 ml z kolagenem morskim, elastyną i krzemem

Collagen Drink 250 ml

205,00 

10 shotów x 25 ml z kolagenem morskim, elastyną i krzemem